2021

 

25.1.

Tak Vás všechny vítám v tom Novém roce. Začal nám docela fajn. Nejdřív jsem makal a makal, říkal jsem si, že to neni úplně dobrej začátek, ale pak tu máma docela dlouho nebyla a já měl leháro. No to bylo supeeer. Dneska mi to ale zkončilo, máma úplně šťastná, že mě vidí a omlopuvala se mi, že prej měla toho kovíďáka nebo co a že za mnou nemohla no a hned jsem musel makat na lonži. No vopruz takovej, ani nebudu mluvit. Aspoň že mi dala ty mňuminky a udělala mi ten pěknej portrét.

 

7.2.

Tak dneska to bylo velice zajímavé. Přišly aj děcka, tak jsme šli na jetel a že prej budu dělat jako vodiče. No každou chvíli jsem na ně musel čekat, protože oni prostě neumí normálně chodit, plouží se všichni jak důchodci. No a uprostřed na zemi stálo nějaký škvrně a pořád mě lekalo. Tak pak panička slezla a to škvrně na mě posadila. Nevěděl jsem popravdě úplně co s nim, myslim, že se mě i bál. No přiložil mi nohy na boky, tak já teda šel no, než mu došlo, že mě tolik mačkat nemusí. No naštěstí měl zahozenou otěž a netahal mě za papuli, pak si mě vzala zase máma a svět byl v pořádku.

 

23.2.

Tohle se mě docela líbí. CHodíme pořád do lesa a někam daleko, jako bojim se, to jo. Ale je to paráda, venku je krásně no co víc si přát. Teď jsem začal nosit zase ty divný věci na nohách, tak než jsem si zvykl, tak to nebylo úplně ono no, ale dobrý. A dneska jsem dostal moooc velikou ňaminu... Máma povídala, mže prej mam narozeniny, no já na to úplně zapomněl a to už jsem takovej velikej kluk. Ten dortík byl ale vážně moc dobrej.

 

28.2.

Jsem si dneska říkal, co si to máma zase vymyslela... Zase přišla a zase otravovala. Šli jsme na jetel, tam zase tak často nechodíme, vždycky s prťatama a to je pak nůůůůda.... Ale dneska to bylo nějaký jiný... Šli jsme sami a na zemi byly takový ty klacíky, přes který musim zvedat ty nohy krapet víc než normálně. Hele to bylo bááájo, jak mě se to líbilo. Takhle nadšený jsem už dlouho nebyl, ani jsem tu mámu vůbec nezlobil. Několikrát jsem si do toho klacíku aj kopl, ale nevztekal jsem se a přemýšlel, jak to mam udělat, aby mi to vyšlo. A povedlo se, no já vám měl takovou radost. Už se těšim zase na příště.

 

31.3.

Napsal bych i dřív, že jo, ale ono se v podstatě nedělo nic tak zvláštního. Normálně jsem makal, jak jinak že, chodil na vyjížďky atd.... No ale dneska, dneska to bylo super. MAmka mě vzala pod stáj na tu druhou naší jízdárnu a tam byly překážky. No jakou já měl radost. Škoda jen, že měla teta Šárka vybitý telefon, jinak bych měl i nějaká ta videjka. Mamka povídala něco, že měla pod zadkem parní lokomotivu, no nevim co tim myslela, však já chtěl jen skákat a to jako fofrem. Akorát jsem dostal vyhubováno, že neumím počítat, to budu muset asi s kámošema trénovat nebo se zeptam Inky, jak to dělá.....

 

18.6.

No to je teda hrůza...... Celou dobu nic a nic, pracovat, pak zase volno a zase práce a zase volno a včera??? No přišla máma, tak jsem si říkal, že půjdu zase makat no... Ale ona to byla sakra mejlka, přivázala mě venku k hrazení, vytáhla hadici a normálně mě celýho umyla. No hrůza to byla, já vám tak hrozně voněl. Takhle mě týrat. Normálně už uvažuju, že zavolám ochránce zvířat, aby tohle prošetřili a poslali mámu ke cvokaři, jako tohle už neni normální?! Ale taky jsem se jí pěkně pomstil.... hned jak mě pustila, tak jsem našel tu nejlepčejší hlínu ve výběhu a řádně se vyválel, aby z toho měla ještě větší radost.