2013 - 2.turnus

 

14.7.2013
Děti si k večeru hned zajezdily, a protože jsou již většinou zkušenější, spoustu jich jezdilo na volno. Počasí nám zatím přeje, nebylo ani horko ani zima. Večer bude na programu uzdečka a její části a možná i ještě něco jiného.To je ještě tajné.

 

15.7.2013

Dneska byl den opět ve znamení koní. Jezdilo se hned dopoledne, než se udělalo teplo. Potom se děti věnovaly táborové hře. Taky jsme přestavovali obdélník, ten z minulého turnusu byl přeci jen už hodně vyšlapaný a tvrdý a taky jsme s dětmi vyrazili do lesa na dřevo na táborák. Ten se již tradičně zapaloval večer na zahájení turnusu. Zítra čeká děti šipkovaná...nebo něco jiného..? To pro ně bude překvapení.

 

16.7.2013
Dneska dopoledne hrály děti v lese šipkovanou. Přes poledne potom byl klid, protože se udělalo opravdu hodně teplo. Jenom velké holky jely vykoupat Dáju a Genesis na Čerňák. Odpoledne se potom konalo dortové překvapení - Matěj totiž slavil narozeniny, proto všechny děti pozval na dort ve tvaru koníka. Po dortové svačině děti zkoušely různě zaplétat koním hřívy a ocasy a dohadovaly se, kdo že z nich je nejkrásnější. Potom se jezdilo - na volno jezdilo ještě víc dětí než včera, vypadá to, že lonžované kobylky si tento týden trochu odpočinou. A po ježdění se hrála táborová hra.

 

17.7.2013
Dneska děti vyrazily na téměř celodenní výlet do Aquafora do Františkových Lázní. Vzhledem k tomu, že sluníčko se opravdu překonávalo, nešlo snad ani lepší program vymyslet. Po návratu ve čtyři hodiny odpoledne si děti chvíli odpočinuly a k večeru, když už nebylo takové horko, šly jezdit. Všichni jsou velice šikovní a každý den jsou u všech jezdců vidět pokroky. Matěj s Janou dokonce trénovali čtverylku na srpnový hobík, který u nás plánujeme pořádat. Jenom večer se nám to krapet pokazilo, Štěpánek honil kuřata, která utekla z ohrádky (na tom by nebylo nic až tak špatného), upadl a rozsekl si bradu. Naštěstí to aspoň nebylo na šití.

 

18.7.2013
Dneska se jezdilo na etapy a všechny čekala vyjížďka do lesa - ti méně zdatní s vodičem, ti zkušenější samostatně. Hned ráno byla jezdit Bára a Šárka. Odpoledne se potom jelo plavit. Původně měla jet Jana na Zině, Terka na Dáje, velká Verča na Genesis a Matěj na Artušovi. Artovi se ale ohnula podkova a bylo nutno mu ji sundat, proto nakonec holky odjely bez kluků :-( Večer potom, když už byl docela chládek, jeli ti nejmenší do lesa s vodiči, aby si to taky užili.  A aby toho nebylo málo, tak jsme zjistili, že Genesis taky ztratila podkovu :-( Zřejmě nejvyšší čas překovat. Večer čeká všechny noční hra se sladkou odměnou na konci, snad k ní všichni trefí. A zítra? Zítra bude bodovaná zručnost.

 

19.7.2013
Poslední táborový den byl celý ve znamení koně. Děti kydaly, čistily a zaplétaly hřívy a ocasy. Odpoledne jsme potom postavili dětem zručnost, kterou si mohly všichni vyzkoušet a potom už se jelo naostro. Všichni byli velice šikovní a rozhodování bylo opravdu těžké. Ve finále se na prvním místě umístila Anička na Genesis, druhý byl Matěj se Zinou a třetí malá Verča také s Genesis. Večer na děti ještě čeká závěrečný táborový oheň a vyhodnocení celotáborové hry. Zvítězil Matěj, druhá byla Terka a třetí Štěpánek.