2015 - 2.turnus

 

19.7.2015

Dneska dorazila druhá parta táborníků. Bohužel dvě děvčata omarodila, takže jsme zahajovali v trochu oslabené sestavě, ale i tak se rozjezd turnusu vydařil. Všichni si pěkně zajezdili, byli spokojení a těší se na zítřek.

 

20.7.2015

Dneska si s námi počasí trochu hrálo, v podstatě celé dopoledne propršelo, ale nikomu to moc nevadilo. Obdélník, který jsme před deštěm rozestavěli, jsme dodělali odpoledne před ježděním, a pak už se mohlo rovnou do sedel. Po ježdění jsme s dětmi vyrazili na dřevo, abychom měli dostatek na táborák a nakonec  došlo nejen na plánovaný táborák, ale i na kytaru a písničky. Všichni už jsou teď zvědaví, co přinese zítřek.

21.7.2015
Sluníčko dneska pralo už od rána a tak děti strávily téměř delý den hrami. Odpoledne před ježděním se šlo na lanové minicentrum, kde na ně čekala vědomostní minisoutěž o koních a pak už se mohlo jít jezdit. Ti zdatnější stejně jako včera jezdili na volno, trénovaly dokonce i kavalety, ti menší měli Zinu a procvičovali voltižní cviky. Pokud bude i zítra takhle krásně, tak na děti čeká koupání na Černém rybníku.

22.7.2015
Dneska si děti užili další pěkný letní den. Mimo jiné byl vyhlášený bobřík mlčení, který někteří jedinci nezvládli dodržet - jak překvapivé... :-)  Koupání bylo fajn, jenom se tím ježdění posunulo opět směrem k večerním hodinám. Dneska se mělo jet do lesa - malé děti na ruce a ty velké měly potom trochu delší trasu absolvovat samostatně. Bohužel bouřka dorazila dřív, než bychom si všichni přáli, a tak svoje ježdění stihla pouze první skupina. 

23.7.2015

Je to smutné, ale tábor už se nám chýlí ke konci. Dnešek děti věnovaly natáčení filmu, což je jejich tajný projekt, který nikomu nechtějí prozradit. Ježdění proběhlo až v pozdějších odpoledních hodinách, kdy všechny děti jezdily navolno a moc jim to šlo. Po ježdění si každý vyrobil svůj erb, se kterým zítra pojede zručnost. Večer potom na děti čekala noční hra...

24.7.2015

Dneska opět panovalo pravé letní počasí a proto byla stopovačka spojená rovnou s koupačkou. Jezdit se šlo zase až večer a tentokrát se jely zručnosti - ti méně zdatní s vodičem a ti zdatnější bez vodiče. Při večerním táboráku každý z účastníků obdržel diplom a nějakou tu věcnou cenu.

25.7.2015

Už je to tak. I druhý turnus se nachýlil ke konci, na děti dneska čekalo ještě poslední ježdění a mazlení se s koňmi. Potom už jen zabalit věci a za rok snad nashledanou.