2015 - 1.turnus
 

5.7.2015
Dnešního dne dorazili první táborníci. Všichni, ať nováčci, nebo ti již ježdění trochu znalí, jsou zatím nadšení. První ježdění proběhlo vzhledem k panujícímu vedru až večer, nicméně to určitě nikomu nevadilo. Večer potom bude odstartována táborová hra a uvidíme, co přinesou další dny, zda bobříka odvahy, mlčení, šikovnosti...

6.7.2015

I dneska táborníkům počasí přálo, i když po noční bouřce to zprvu vypadalo, že teplota se ustálí stěží na šestnáctce. Nakonec si ale sluníčko dalo říct, a tak všichni zase oblékli kraťasy a jen s velkou nechutí se převlíkali na ježdění. Zprvu bylo odpoledne v plánu provazové mini lanové centrum, na to nakonec ale nedošlo a zvítězil táborák a hraní pantomimy na témata vytažená z klobouku. A všichni se těší, co přinese zítřek.

7.7.2015

Dneska dopoledne jely jezdecky zdatnější děti na vyjížďku do lesa. Ani ty menší nebyly o ježdění ochuzeny - jezdily na Zině na lonži. Po obědě zbyl i čas na pohádku a po svačině se děti vydaly do nedalekého lanového centra (spíše tedy minicentra), kde nejdříve musely v terénu vyhledat praktikanty umístěné otázky (samozřejmě všechny byly o koních), potom projít určenou trasu mezi provazy a po zodpovězení otázky na konci všichni obdrželi sladkou odměnu. Zítra je zatím v plánu koupání, pokud ale vyjde rosničkám předpověď a s ním slibované ochlazení, tak se jistě najde vhodná programová náhrada. A malé děti mají na zítra naplánovanou vyjížďku do lesa.

8.7.2015

Tak na koupání to dneska opravdu nebylo. Po obrovské noční bouřce jsme mohli být všichni rádi, že jsme neuplavali. Během dopoledne ale vysvitlo sluníčko a došlo na slibovanou vyjížďku do lesa. Bohužel Levis se zranil a tak zřejmě zůstane stát až do konce turnusu, dneska ho naštěstí mohla zastoupit Rarita. Levisovo ošetření po vyjížďce zabralo ale docela dost času a tak větší děti šly jezdit až navečer. Zítra děti čeká možná stopovačka, možná noční hra...zatím je další program zahalen tajemstvím.

9.7.2015

Dneska si z  nás počasí opravdu dělalo legraci, chvílemi se z nebe valilo spoustu vody a chvílemi zase na plné obrátky svítilo sluníčko. Jedit se proto šlo až po obědě, zato všechny děti jezdily na obdélníku na volno a všem to šlo úplně úžasně. Bohužel se ježdění nezúčastnil Levis, který čerpá zdravotní dovolenou a Zina pro změnu při ježdění ztratila podkovu. Ještěže je na zítra naplánovaná zručnost a na to Zina opravdu podkovu potřebovat nebude. Odpoledne Matěj upekl všem táborníkům bábovku v hrnku v mikrovlnce a potom děti kreslily erby na zítřek.

10.7.2015

Dneska děti strávily den přípravou na odpolední zručnost. Vítězkou se stala Agátka, ale ani ostatní neodešly bez cen (ty se tedy rozdávaly až u večerního táboráku). Po zručnosti se děti vydaly do lesa na stopovačku hledat plyšového koníka a potom proběhl již zmiňovaný táborák s rozdáváním cen a dokonce i s kytarou.

11.7.2015
Poslední táborový den přinesl dětem ještě nějaké ty zážitky. Čekalo je poslední ježdění - opět všechny jezdily navolno - a potom ještě vyčistit koníky, sbalit a za rok možná nashledanou.