2014 - 1.turnus

 

6.7.2014

Máme za sebou první den s koňmi. Všichni jsou zatím plni elánu a nadšení. Počasí nám zatím také přeje, pravda, dneska bylo trošku horko, ale to k létu přeci patří. Ježdění proběhlo v naprosté pohodě, většina táborníků k nám nepřijela poprvé. Po ježdění děti spolu s praktikanty přestavěly obdélník na zítřejší trénink, pak už je čekala večeře a po večeři byla odstartována táborová hra, na kterou se všichni určitě těší.  A potom budou mít všichni volno, aby se po náročném dni zregenerovali a načerpali síly na zítřek.

 

7.7.2014
Druhý den utekl taky jako voda. Během dopoledne táborníci procvičovali pěšky cviky na obdélníku, aby potom získané dovednosti uplatnili při odpoledním výcviku na obdélníku. Všichni jezdili na volno a všem se to dařilo. Zítra čeká jednu polovinu ježdění na lonži, druhá polovina bude zase trénovat ježdění na volno, k večeru - nebo přes den - podle počasí bude stopovačka a večer snad táborák, když počasí vydrží. 

 

8.7.2014

Dnešní ježdění proběhlo počasí nazdory podle původního plánu. K večeru se potom všichni táborníci vydali plnit úkoly na stopovačku do lesa. Kupodivu se nikdo neztratil :-) a tak mohl večer pokračovat hraním táborové hry zvané "Chovatel". Nakonec skutečně došlo i na táborák, počasí vydrželo. Zítřejší program je zatím obestřen hlubokým tajemstvím.

 

9.7.2014

Dneska se deštivá předpověď rosniček bohužel naplnila a tak jsme s ježděním čekali až do odpoledne, kdy déšť aspoň trochu ustal. Stejně jako včera se táborníci rozdělili na dvě družstva - začátečníci trénovali na lonži a ti pokročilejší jezdili na volno. A večer se všichni převlékli do masek a řádně si užili karneval.

 

10.7.2014

Venku stále vytrvale prší, ale to táborníkům nemůže zkazit skvělou náladu. Odpoledne naštěstí déšť ustal a tak si všichni táborníci do jednoho užili vyjížďku do lesa. Ti méně pokročilí jeli s vodičem, ti zdatnější samostatně. Každopádně se tento pro některé naprosto nový zážitek všem líbil.

 

11.7.2014

Noční hra se přeci jen nakonec konala. Táborníci při ní ale příliš odvahy neprokázali :-) Dneska odpoledne se konala bodovaná zručnost, všichni byli velice šikovní, protože zvládli uvést koně samostatně navolno. Ti nejzdatnější si potom mohli skočit i pidipřekážku. Zručnost byla sice pravda přerušena lijavcem, který se na nás přiřítil, ale naštěstí jak rychle přišel, tak odešel, takže se zvládl dohrát i chovatel i jsme mohli zapálit táborák, u kterého proběhlo závěrečné vyhodnocení táborové hry a předání cen.

 

12.7.2014
Dneska dopoledne táborníci hledali lišku v lese (přesněji řečeno plyšovou lišku) a hra měla skutečně úspěch. Po obědě se šlo ještě naposledy jezdit. Bohužel se to tentokrát neobešlo bez pádů, naštěstí ruce i nohy padajících zůstaly celé. Pak už se všichni rozloučili s koníky a snad za rok nashledanou. Někteří tedy i dříve.