2016 - 1.turnus


10.7.2016
Dneska dorazili první letošní táborníci, vlastně tábornice. Kromě Matěje, který je již takovým naším talismanem, jsou to všechno opět děvčata. Protože dnes panovalo krásné červencové počasí, jezdit se šlo až k večeru. Ti méně pokročilí se seznamovali se základy ježdění na Zině na madlech, a ti zdatnější jezdili na obdélníku a svoji hodinu každý z nich zakončil zajetím drezurní úlohy Z1. Doufáme, že krásné počasí vydrží navzdory předpovědím co nejdéle, abychom zítra mohli zapálit táborový oheň...a nejspíš odstartuje i táborová hra.

11.7.2016

Krásné teplé červencové počasí nás zatím neopouští a tak se děti po ranním tréninku "na suchu" a obědě mohly jít koupat k rybníku. Bohužel potom ale došlo k naplnění předpovědi rosniček a ježdění jsme museli na chvíli přerušit kvůli silnému lijáku, který se na nás přihnal. Naštěstí netrval dlouho a tak nejen že děti mohly v klidu dojezdit načatou hodinu, ale k večeru došlo i na úvodní táborový oheň, u kterého jsme se dosyta nasmáli. Od zítra již mají vedra pominout, snad tedy u nás v horách nezmrzneme.


12.7.2016

Na dnešek rosničky slibovaly vydatný déšť, naštěstí jim to ale tentokrát nevyšlo. Na koupání to ovšem nebylo, takže děti hrály různé venkovní hry (skákaly třebas i parkur bez koní - vyhrál Matěj s nejlepším časem
J) a ježdění proběhlo naprosto v klidu a bez deště. Zítra by se snad mělo vyrazit do Aquafora do Františkových Lázní, ale vzhledem k nejednotnosti názorů tábornic se zřejmě bude muset uspořádat referendum.

13.7.2016
Nakonec to s počasím dopadlo celkem dobře a všechny děti jely na vyjížďku do lesa. Dopoledne ti menší na ruce a odpoledne ti starší (a zkušenější) na volno. Ranní lot dokonce přijel i za sucha, což se tomu odpolednímu nepodařilo - na závěr vyjížďky jsme řádně promokli. Nikomu to ale moc nevadilo, protože všichni mají věci na převlečení. A protože počasí na zítra má být ještě mokřejší než dnes, výlet do Aquaparku byl přeložen na zítra.


14.7.2016
Dneska to rosničkám bohužel vyšlo na stodeset procent a pršelo, doslova lilo až do odpoledních hodin. Došlo tedy na Aquaforum, kde se všem velice líbilo. Po návratu si děti trochu orazily a potom se šlo jezdit - na ty velké čekala opravdová skokovka. Nikdo nespadl, všem se trénink povedl a tak snad jen trochu zamrzí zrušená noční hra, která by asi v rozmočeném terénu nebyla to pravé ořechové.

15.7.2016
Dneska jsem kromě jiného přestěhovali s dětmi překážky na louku naproti, kde se zítra ve spolupráci s Martinou z JK Krásná budou konat hobíčky. Potom, co byly překážky rozmístěny, si děti vzaly koně a všichni do jednoho si trasu zručnosti vyzkoušely. Všem se to samozřejmě povedlo na jedničku. Potom už byl čas na rozdělání táboráku a rozdání diplomů a cen.


16.7.2016
Protože všechno pěkné uteče velice rychle, tak i první běh tábora utekl jako voda. Holky se krom jiného zúčastnily hobíků a byly velice úspěšné. Bára s Artem zvítězili v parkuru do 50cm na styl a Markéta s Artem v tom samém obsadili krásné druhé místo. A to už je z prvního táborového týdne opravdu vše.