2019 - příměstský

 
29.7.
Tak příměstský pobyt u koní nám již začal. Dorazili k nám táborníci Mája, Janička, Kiki a Kuba. Hned z počátku našli vzkaz od našeho hodného ducha Albrechta, ve kterém se dozvěděli dnešní plán a to je, že si budou muset vyčistit koníka a potom půjdou jezdit. Všichni už zu nás někdy byli, tak jsme museli zjistit jaké cviky si ještě pamatují a které už naopak zapomněli. Naštěstí si vše pamatovali a všichni zvládli i cválat na 1* na naší Zině. Uvidíme, co vše nám přinese zítřek.
 
30.7.
Dneska přijeli všichni s dobrou náladou a plni očekávání. Taky k tomu měli veliký důvod. Hned ráno našli naši táborníci opět vzkaz od Albrechta, kde bylo opět psáno, co vše je čeká. Po svačince se všichni vrhli do čištění koní a hurá jezdit. Nebylo to ale ježdění jako včera. Dneska si to všichni zkusili na volno. Jezdilo se na Zině a Artuškovi a všem se dařilo. Po ježdění jsme si dali chvilku koňské teorie. Nejprve se probrala anatomie koně a posléze i části sedla a uzdečky. Po obědě čekala naše táborníky cesta na nedaleké hřiště, kde musely zdolávat překážky a plnit úkoly. 
 
31.7.
Počasí nám teda moc nepřeje. Ráno po nalezení vzkazu se všichni vrhli po hlavě do kydání. Když bylo hotovo, tak se vyčistili koníci a jelikož nám pršelo, hráli jsme koňské pexeso a opakovali nabyté vědomosti ze včera. Po obědě už bylo o něco lépe a my mohli vyrazit. Na dnešek si totiž Albrecht přichystal vyjížďku do našich krásných lesů. Dneska šli Zina, Tessi, Inka a Artuš.
 
1.8.
Ráno našli naši táborníci další vzkaz od ducha Albrechta, ve kterém bylo vepsáno mnoho práce. Nejprve se musel přeházet hnůj, vyčistit koníci a následovalo ježdění. Každý dostal svého koníka a všichni jezdili na volno. Učili se další jízdárenské cviky, jako například změnit směr, kruh, půl jízdárny atd., a chodili i přes překážky (kavalety).  Po obědě měli všichni volníčko a komu bylo málo ježdění, tak si vzal ještě koníka a šel pást naproti na louku.
 
2.8.
Jak už to tak bývá, tak všechno hezké končí, stejně jako tenhle pobyt. Bylo to skvělé, všichni táborníci byli skvělí. Dneska se zakončovalo jízdou zručnosti, kterou všichni zvládli na 1*, nikdo nám cestou nezabloudil ani nespadl. závodníci dostali zlaté stužky a medaile a měli z nich opravdu radost. Po obědě se konala honba za pokladem na ašské rozhledně. Večer se sešli i s rodiči u tradičního táborového ohně a nastal čas loučení. Tak zase někdy na shledanou.

Veškeré fotografie naleznete ZDE