2016 - 3.turnus
 

31.7.2016
Dnes k nám dorazily další tábornice. Všem se naši koníci líbí a ony koníkům taky, zřejmě proto, že mají k dispozici spoustu pamlsků. Ježdění tentokrát obstarala Zina, která je po zdravotní přestávce opravdu odpočatá. Snad zítra nebude pršet a proběhne uvítací táborák.

1.8.2016
Dneska naštěstí počasí ještě vydrželo a tak nic nebránilo venkovním hrám. Děti kromě jiného kreslily křídou na asfaltu a opravdu byl nadlidský výkon vybrat ten nejlepší obrázek. Ježdění proběhlo bez jakýchkoliv problémů, menší děti jezdily na Levisovi v sedle na lonži, a ty větší (a zkušenější) na obdélníku. Večer jsme potom zapálili slibovaný táborák. 


2.8.2016
Tak dneska se přihlásilo pravé "ašské léto". Pršelo od samého rána a teplota nepřekročila 15 stupňů. Celý den jsme tak v pauze mezi hrami monitorovali dešťový radar, aby se šlo jezdit stejně až k večeru, kdy hustota a velikost kapek poklesly na přijatelnou úroveň. Vzhledem k předpovědi na zítřek, která bohužel tak trochu kopíruje dnešní počasí, se děti zítra vydají na výlet do Aquafora do Františkových Lázní.

3.8.2016
Rosničky se bohužel nespletly a Ašsko skrápěl vydatný déšť od samého rána. Proto nám přišel výlet do Aquafora opravdu vhod. Děti se dosytosti vyřádily a když k večeru déšť ustal, došlo i na ježdění. Ti zdatnější jeli na vyjížďku do lesa a ti, kteří s koňmi začínají, jezdili opět na Levisovi na lonži. Zítra na začátečníky čeká vyjížďka na ruce, což pro ně bude určitě velký zážitek.
 

4.8.2016
Dneska se počasí umoudřilo a léto se ohlásilo trochu vyšší teplotou. Jak již bylo napsáno, družstvo lonžistů dnes jelo do lesa - samozřejmě na ruce a v kroku, ale i tak se jim to moc líbilo. Ti trochu zkušenější si potom vyzkoušeli kavaletou práci na jízdárně včetně několika malých skoků. Spokojeni byli zaručeně všichni.


5.8.2016
Celý pátek měl být původně ve znamení deště, ale nakonec to až tak hrozné nebylo. Stihlo se tak nejen hledání (a úspěšné nalezení) pokladu, ale i nácvik zručnosti na zítřejší soutěž. Večer jsme zapálili závěrečný táborák, kde proběhlo vyhodnocení táboras a rozdání diplomů a cen - nikdo samozřejmě neodešel s prázdnou.


6.8.2016
A než jsme se nadáli, týden uběhl jako voda a je tady zase konec tábora. Ještě poslední ježdění, oběd a jede se domů. Někteří z účastníků se k nám vrátí i na námi pořádané víkendy s koňmi, jiní třeba až příští prázdniny.