2013 - 1.turnus

 

7.7.2013
Máme za sebou první den s koňmi. Všichni jsou zatím plni elánu a nadšení. Vyzkoušeli si naše dva koníky na lonži (Zinu a Genesis), nikdo nespadl a ...Hned po večeři dostanou všichni táborníci za úkol vyrobit si vlastní erb potřebný pro táborovou hru, která bude odstartována zítra. A potom budou mít všichni volno, aby se po náročném dni zregenerovali a načerpali síly na zítřek.

 

 

8.7.2013
I dnešek přinesl dětem mnoho zážitků. Během dopoledne proběhl opět výcvik na lonži se Zinou a Genesis a odpoledne byla zahájena táborová hra - Putování na turnaj rytíře Albrechta z Neubergu. Po prvním kole táborové hry děti opět osedlaly koně, tentokrát čtyři - kromě jim již známé Ziny a Genesis ještě Artuše a Dáju. A šlo se trénovat úplně nové cviky do obdélníku - všichni kromě Štěpáne jezdili naprosto sami (bez vodiče) a šlo jim to výborně. Večer jsme potom zapálili táborový oheň a všichni, kdo měli chuť, si mohli opéct buřta. Zítra děti čeká opět nějaké to překvapení.

 

9.7.2013
Dneska začal jezdecký výcvik hned po ránu pěkně zostra - děti šly jezdit na obdélník na volno jako včera odpoledne. Nejen, že jim to šlo ještě lépe, ale dokonce na koních i cválaly a všem se dařilo. Odpoledne pokračovaly dalším kolem táborové hry a k večeru na děti čekala šipkovaná v lese. Původně se mělo jít jezdit po jejím ukončení, ale protože se nám šipkovaná protáhla více, než jsme všichni očekávali, tak jsme večerní ježdění vynechali. Zítra čeká na děti v podstatě celodenní výlet do Aquafora do Františkových Lázní, jezdit se bude pro tentokrát až večer po návratu.

 

10.7.2013
Dneska jely děti navýlet vlakem do Aquafora do Františkových Lázní. Přes den bylo opravdu teplo, takže se  všichni dosyta vykoupali a vycachtali. Odpoledne se děti rozdělily do dvou družstev podle svých schopností - ti zdatnější jezdili na obdélníku a ti méně zdatní na Zině na lonži. Všichni byli evidentně spokojeni. Zítra děti pojedou s koňmi do lesa (zatím je to ale ve fázi překvapení).

 

11.7.2013
Dneska se opravdu jelo do lesa. Ti zdatnější jeli ráno na volno a čekal je krok i klus, a protože jsou to všechno šikulové, tak to bez problémů zvládli. Ti méně zkušení jeli odpoledne na krok s vodičem. Bylo nás opradu hodně, protože vždycky jeden táborník vedl koně, na kterém jel ten druhý. V polovině se potom prostřídali. Někteří šli jen tak bez koně a tak měli čas i na sbírání hub a borůvek. Večer ještě děti čekala noční hra plná překvapení. A zítra? Zítra bude jako již tradičně jízda zručnosti, kterou naše táborové snažení vyvrcholí. Dobrou noc všem :-)

 

12.7.2013
Tak kupodivu se nám včera nikdo neztratil, i když z našich strašidel měli někteří vskutku nahnáno. Dneska čekal děti další perný den. V podstatě celý den trénovaly na závěrečnou bodovanou zručnost. I koně museli být jako ze škatulky a tak jim děti na hřívách a ocasech vytvářely roztodivné účesy. Nakonec to k večeru vypuklo. Všichni se moc snažili a všem se jejich jízda povedla na výbornou, nicméně určili jsme pořadí prvních tří a ostatní skončili čtvrtí. Zvítězila Lenka, která, ač nikdy nejezdila, si vedla vskutku výborně. Za ní o bodík Matěj a třetí byla Štěpánka. Všechny děti obdržely kokardu a vyzkoušely si, jaké to je, jet čestné kolo. Potom obstaraly koníky a čekal závěrečný táborový oheň s vyhodnocením celotáborové soutěže a turnaje v dámě a rozdáním dárečků. Turnaj v dámě vyhrála Simona, která se přiznala, že dámu nikdy nehrála. No sešli se u nás skuteční talenti. Škoda, že to tak rychle uteklo.

13.7.2013
Tak dneska nám děti odjíždějí :-( Bude se nám po nich stýskat. Ještě je čeká jednou se svézt, pak si zabalit a možná za rok nashledanou.