2014 - 2.turnus

 

20.7.2014

A máme za sebou první den s koňmi. Všichni jsou zatím plni elánu a nadšení. Počasí nám zatím také přeje, pravda, dneska bylo zase trošku horko, ale to k létu přeci patří. Jezdit se šlo až večer, když se trochu ochladilo.Po ježdění na táborníky čekala večeře a po večeři byla odstartována táborová hra. A potom budou mít všichni volno, aby se po náročném dni zregenerovali a načerpali síly na zítřek.

21.7.2014
Dneska rosničky hrozily, že bude pršet a bouřit celé odpoledne. Proto se šlo jezdit hned po obědě, aby nikdo příliš nezmokl. Předpověď se zčásti vyplnila, pršet začalo s návratem koní po ježdění do stáje. Brzy ale přestalo a nakonec až do večera nespadla ani kapka. Děti se odpoledne věnovaly nějaké té teorii ohledně koní, údržbě a popisu uzdeček a sedel a samozřejmě táborové hře.

22.7.2014
Dnešní den nám počasí přálo a tak byl akční již od rána. Během dopoledne se hrála stopovačka, která byla proložená vědomostními otázkami o koních. Odpoledne potom probíhalo ježdění, všichni byli moc šikovní a jezdili na volno. Po ježdění se potom šlo na dřevo na večerní táborák, který se také vydařil.

23.7.2014
Dnešní program byl zase nabitý k prasknutí. Dopoledne byli na vyjížďce v lese ti méně zdatní na ruce, odpoledne potom ti šikovnější jeli na volno. V podvečer si táborníci zahráli na koně a skákali minimax - nejvýše skočila Barča. Její úžasný styl můžete posoudit ve fotogalerii. Ani po večerce si táborníci nevydechnou, čeká je totiž noční hra.

24.7.2014
Program máme tenhle turnus trochu posunutý, Barča dneska odjíždí s rodiči na dovolenou, tak aby si toho u nás stihla užít co nejvíc. Proto se zručnost, která se obvykle jede až v pátek, jela dneska. Všichni ji zdárně absolvovali a po jejím skončení obdrželi kokardy. Počasí nám celý den přálo, bylo sice trochu chladno, ale slunečno.

25.7.2014
Počasí nám stále přeje. Během dopoledne hledali táborníci v lese lišku. Odpoledne se potom jezdilo na lonži, k večeru se táborníci vydali zase do lesa - pro změnu na dřevo a večer potom na všechny čekal táborák s vyhodnocením táborové soutěže. A samozřejmě buřty.

26.7.2014
A protože všechno pěkné jednou končí, tak dneska skončil i druhý turnus našeho léta s koňmi. Všichni táborníci se ještě jednou pomazlili s koníky a snad zase za rok se sejdeme.